Reklama

Region. Wypadek dwojga nastolatków na jednej hulajnodze. Sprawa znajdzie finał w sądzie

fot. KPP Śrem
fot. KPP Śrem

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z zespołu ds. nieletnich.

W niedzielę wieczorem policjanci ze Śremu zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie Jeziora Grzymisławskiego.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - bo Twoje zdrowie zasługuje na najlepszą opiekę. Blisko morza. Blisko zdrowia. Blisko Ciebie. Zarezerwuj już dziś! www.subaltyk.pl
REKLAMA

"Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący hulajnogą elektryczną 15-letni mieszkaniec gminy Śrem stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Nieletni przewoził 14-letnią mieszkankę Śremu, która również była pod wpływem alkoholu. 15-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala" - informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie.

Okoliczności zdarzenia bada zespół ds. nieletnich. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

"Przypominamy, że użytkowanie hulajnogi elektrycznej wymaga znajomości przepisów, rozwagi i odpowiedzialności. Kierującemu tym pojazdem zabrania się przewożenia innych osób. Oczywiście, zarówno 15-latek, jak i 14-latka nie powinni w ogóle spożywać alkoholu. I jeszcze jedna ważna kwestia - zaleca się stosowanie kasku ochronnego, który znacząco zmniejsza skutki ewentualnego upadku. Niestety, w tym przypadku nieletni nie mieli kasków" - dodaje rzeczniczka.

"Trwają wakacje, dlatego bardzo prosimy rodziców o wzmożony nadzór nad dziećmi" - apeluje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
16℃
Poziom opadów:
5.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro