Policjanci przeszkolili lekarzy i pokazali im, jak radzić sobie z agresywnymi pacjentami. To w ramach podpisanego porozumienia
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu podpisała już na początku lipca porozumienie z Wielkopolską Izbą Lekarską.
W ramach tego porozumienia odbyły się warsztaty, podczas których policyjni instruktorzy przeszkolili wielkopolskich medyków z tego, jak sobie radzić z agresywną osobą. W wydarzeniu wzięło udział blisko 50 osób.
Warsztaty były podzielone na dwa części. Podczas pierwszej części wygłoszono wykład pod tytułem "Jak deeskalować konflikt?". Odbyły się również zajęcia teoretyczne z doświadczonym psychologiem policyjnym podinsp. Agnieszką Jarzyńską-Derbis. Prelekcja dotyczyła między innymi agresywnych zachowań pacjenta, wykrywania wczesnych symptomów agresji, tak by przewidzieć i być przygotowanym na atak. Ponadto omówiono także techniki deeskalacji agresji i radzenia sobie ze stresem.
II część warsztatów została zrealizowana przez st. asp. Tomasza Wolińskiego oraz mł. asp. Wojciecha Skrzypczyka, funkcjonariuszy, instruktorów z wieloletnim stażem służby w Grupie Realizacyjnej zajmującej się zatrzymywaniem niebezpiecznych przestępców oraz ochroną tzw. VIP'ów. Przedstawili zebranym między innymi sposoby dystansowania się od napastnika i zadbania o bezpieczeństwo własne poprzez obronę przed chwytami za przedramiona, elementy ubioru czy uderzeniami w głowę czy korpus - informuje Wielkopolska Izba Lekarska.