Reklama
Reklama

Szpitale łatwiej obsłużą obywateli UE

fot. ZDM
fot. ZDM

Wielkopolskie szpitale przystąpiły do pilotażowego programu NetCards. Umożliwi on natychmiastową weryfikację uprawnień obywateli Unii Europejskiej do świadczeń medycznych. Od teraz, gdy zachorują w Poznaniu, nie będą musieli już nerwowo szukać europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego. Wystarczy im ubezpieczenie krajowe.

Dotychczas procedury mówiły, że brak europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego dla obcokrajowca, który się rozchorował, oznacza dodatkowy problem. Teraz w 13 wielkopolskich lecznicach takiego kłopotu nie będzie. Rusza bowiem pilotażowy projekt Net Cards. Biorące udział w projekcie polskie szpitale uzyskają dostęp do międzypaństwowych serwerów, z których się dowiedzą o ubezpieczeniu danego pacjenta w kraju pochodzenia. Program finansuje Komisja Europejska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zaglądające do europejskich baz danych szpitale nie poniosą żadnych kosztów tych operacji, a dzięki usprawnieniu procedury rozliczeń zyskają na czasie. Tylko w ubiegłym roku placówki, które dziś biorą udział w programie NetCards przyjęły ponad tysiąc obcokrajowców.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro