Reklama

Policja: piesi muszą być widoczni!

fot. WTK Play

Rozpoczyna się III edycja kampanii ogólnopolskiej "Niewidoczni - Użyj wyobraźni", która ma na celu poprawę bezpieczeństwa najbardziej zagrożonych uczestników ruchu drogowego. Okazuje się, że nadal istotny procent wypadków drogowych powodowany jest przez samych pieszych i brak ich odpowiedzialności z własne życie.

Policja podkreśla, że istotny procent wypadków drogowych spowodowany jest przez niewłaściwe poruszanie się po drodze przez pieszych. Chodzenie jezdnią po nieprawidłowej stronie, przebieganie przez jezdnię czy przechodzenie w miejscach niedozwolonych czy na czerwonym świetle to największe grzechy pieszych.

Dodatkowo funkcjonariusze zwracają uwagę, że piesi są po prostu "niewidoczni". Nadal wielu osobom nie weszło w krew używanie elementów odblaskowych. Ciemna odzież, brak oświetlenia na drodze razem z ciężkimi warunkami pogodowymi powoduje, że pieszych użytkowników drogi po prostu nie widać. Powoduje to śmiertelne zagrożenie.

Tylko we wrześniu i październiku 2008 roku na wielkopolskich drogach doszło do 227 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 26 osób, a kolejnych 218 zostało rannych. Tylko między 1 września a 1 listopada piesi uczestniczyli 188 wypadkach.

Prezentujemy materiał filmowy zrealizowany w ramach III ogólnopolskiej kampanii "Użyj wyobraźni".

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
26.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro