Mamy listę najbardziej obleganych kierunków na UAM. Tysiące chętnych do studiowania na uniwersytecie
16 tysięcy kandydatów uiściło dotąd 29 tysięcy opłat za zapisy na studia na UAM.
- 9 lipca na uczelni minął termin rejestracji i zapisu na kierunek/specjalność studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich, opłacenia zapisu oraz wprowadzenia wyników egzaminu dojrzałości. Teraz pozostaje czekać na wyniki postępowania kwalifikacyjnego, które UAM ogłosi 18 lipca o północy - informuje biuro prasowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Które kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem w przypadku studiów stacjonarnych magisterskich i licencjackich? Ponad 2200 osób chciałoby studiować psychologię, ponad 1600 osób prawo, ponad 1100 osób filologię angielską, a ponad 700 kandydatów na dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz zarządzanie i prawo w biznesie.
Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę osób na miejsce, najwięcej chętnych jest na psychologię - ponad 19 osób stara się o każde dostępne miejsce. Na drugim miejscu znajduje się filologia koreańska - ponad 12 osób na miejsce. Ponad 11 osób na miejsce przypada na kierunek zarządzanie i prawo w biznesie. Ponad 9 osób na miejsce odnotowano na trzech kierunkach: filologia angielsko-chińska, japonistyka i prawo.
- W tym roku UAM oferuje kandydatom łącznie ponad 15 tysięcy miejsc, w tym ponad 11 tysięcy na studiach stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich. Podobnie jak w ubiegłych latach, rekrutacja na UAM odbywa się całkowicie online, przez System Internetowej Rekrutacji - dodaje.
- W szerokiej ofercie uczelni są też nowości. Wydział Anglistyki proponuje naukę na kierunkach: Geoanglistyka: literatura, kultura i komunikacja medialna (studia pierwszego stopnia) oraz Niderlandystyka (studia pierwszego i drugiego stopnia). Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa zaprasza na Communication and Media Studies (studia drugiego stopnia w języku angielskim). Wydział Chemii oferuje kierunek Chemia nauczycielska (studia drugiego stopnia), a Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej: Gospodarkę przestrzenną i rozwój terytorialny (studia pierwszego stopnia).
Najpopularniejsze komentarze