Reklama
Reklama

Kup rogale od Caritasu

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Już od dwóch lat poznański Caritas przy współpracy z Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej przywraca tradycję rogali świętomarcińskich. Caritas od dziś do środy sprzedaje rogale z poznańskich cukierni. Za otrzymane w ten sposób pieniądze zorganizowana zostanie Wieczerza Wigilijna dla osób bezdomnych i potrzebujących.

Już dziś wierni, którzy wybiorą się do kościołów biorących udział w akcjina terenie Poznania i całego województwa będą mogli zakupić rogale świętomarcińskie. Koszt jednego smakołyka to 4 złote. Korzystna cena zachęca do kupowania kilku rogali, dla całej rodziny.

Wypieki sprzedawane są w specjalnych torebkach z logo Caritasu. Dziś można je nabyć w rąk wolontariuszy, którzy zajmują się sprzedażą po wszystkich mszach świętych w parafiach wymienionych na stronie www.caritaspoznan.pl. Dodatkowo sprzedaż prowadzona jest w Barze Caritas przy placu Wolności.

11 listopada rogale świętomarcińskie będzie można kupić w specjalnym namiocie przygotowanym przez Caritas na placu przed Zamkiem. Dochód uzyskany z akcji zostanie przekazany na zorganizowanie pomocy żywnościowej dla osób wymagających wsparcia oraz na przygotowanie Wieczerzy Wigilijnej dla osób bezdomnych i potrzebujących.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro