Reklama
Reklama

ZDM rozdaje worki na liście

Od sześciu lat Zarząd Dróg Miejskich rozdaje Poznaniakom worki na liście zbierane z pasa drogowego. Właściciele posesji przylegających do chodników zobowiązani są do uprzątnięcia liści opadłych z miejskich drzew. Worki mogą odbierać tylko ci mieszkańcy Poznania, których posesje przylegają do pasa drogowego.

W ubiegłym roku mieszkańcy Poznania zebrali ponad 400 ton opadłych liści do 20 tysięcy worków. Świadomość ekologiczna rośnie, więc w tym roku z pasa drogowego na wysypisko trafi z pewnością podobna ilość liści. Mieszkańcy niemuszą ponosić kosztów związanych z dostarczaniemi odbiorem wypełnionych liśćmi worków. To Zarząd Dróg Miejskich opłaca ten proceder.

W tym rokuZDM rozdaje specjalny typ worków podlegających biodegradacji. Oznaczone są one napisem "ZDM - liście zebrane z ulicy".Tylko takie worki, wypełnione wyłącznie liśćmi,będą przyjmowane na składowisku odpadów.

Jeśli chcemy otrzymać worki do ręki, musimy się umówić na godzinę ich dostarczenia. Jeśli pracownik ZDM nas nie zastanie - przerzuci worki przez płot posesji.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro