Reklama

Mieszkańcy Głuszyny: nie dla kontenerów

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Radni we wrześniu zdecydowali, że kontenery dla trudnych lokatorów zostaną postawione między innymi na Głuszynie. Na takie rozwiązanie nie zgadzają się mieszkańcy, wojsko oraz dyrekcja pobliskiej szkoły.

Wybór odpowiedniego terenu dla budowy kontenerów socjalnych trwał kilka miesięcy. Pomysłów było dużo, jednak zazwyczaj sprzeciwiali się im okoliczni mieszkańcy, którzy nie chcą sąsiadować z osobami, które mogą okazać się dla nich niebezpieczne. Radni podjęli wówczas decyzję, że kontenery powstaną przy ulicy Średzkiej oraz na Głuszynie i Michałowie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Natomiast w czwartek na ten temat zainteresowane strony prowadziły prawie dwugodzinne rozmowy. Lokalizacja nowych budynków nie odpowiada mieszkańcom Głuszyny, którzy nie życzą sobie nowych sąsiadów w swoim otoczeniu. Natomiast miasto utrzymuje, że taka decyzja została podjęta przez radnych i ZKZL ma prawo kontenery tam postawić.

ZKZL natomiast szukając alternatywnego rozwiązania bierze również pod uwagę lokalizację budynków na ulicy Darzyńskiej. Decyzję o lokalizacji kontenerów może jeszcze zmienić zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński, który niebawem planuje spotkanie z przedstawicielami dowództwa bazy lotniczej.

ZKZL umieści w kontenerach tych lokatorów, którzy notorycznie nie płacą czynszu i niszczą mienie. Miasto planuje postawić 25 takich budynków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro