Reklama
Reklama

Wielkie świętowanie w Poznaniu. Miasto obchodzi imieniny (zdjęcia)

fot. LP
fot. LP

Rodzinny piknik, koncerty, warsztaty, występy artystyczne, stół pełen przysmaków, zwiedzanie ulic Starego Miasta oraz prezentacje historyczne - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji imienin Piotra i Pawła, patronów Poznania.

Zabawa na pl. Kolegiackim rozpoczęła się o godzinie 13 i potrwa do 19:00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. "Plac Kolegiacki zostanie podzielony na strefy, w których można będzie wziąć udział w różnych aktywnościach. W przestrzeni kulturalnej zaplanowano pokazy taneczne, koncert Klubu Szyderców Bis oraz spektakl Teatru Mozaika o podróżniku Kazimierzu Nowaku "W drogę rusz! Przygoda jest tuż tuż". W strefie warsztatowej na chętnych czekają ciekawe i kreatywne zajęcia: plastyczne, planistyczne, ceramiczne i florystyczne"- informują miejscy urzędnicy.

Z okazji rocznicy koronacji pierwszego króla Polski, która miała miejsce w 1025 roku, szczególne miejsce w programie zajmuje postać Bolesława Chrobrego. Przygotowano historyczne prezentacje poświęcone temu władcy z dynastii Piastów. Dzięki okularom VR uczestnicy będą mogli przenieść się w przeszłość. W strefie historyczno-edukacyjnej czeka wystawa eksponatów i kostiumów, stanowiska archeologiczne oraz spacery z przewodnikiem po uliczkach Starego Miasta.

Atrakcji nie zabraknie także w strefie sportowej, gdzie będzie można wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach z Naszym Sportowym Fyrtlem. W części gastronomicznej na uczestników czekać będzie kolorowy piknikowy stół pełen smacznych potraw i napojów. Dla najmłodszych przygotowano bezpłatny popcorn i watę cukrową, a dla starszych - poczęstunek w klimacie imprezy "U cioci na imieninach", z towarzyszeniem muzyki na żywo.

W niedzielę, jak co roku, miejscy radni spotkali się na uroczystej sesji, by w tym ważnym dla Poznania dniu wręczyć tytuły honorowe osobom szczególnie zasłużonym dla naszego miasta. Tegoroczne obrady są wyjątkowe, ponieważ przypadają w roku jubileuszu 35-lecia samorządu terytorialnego w Polsce.

"Z uwagi na przypadającą w 2025 roku rocznicę, do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały osoby, które przez minione 35 lat współtworzyły lokalny samorząd terytorialny - wśród uczestników niedzielnej sesji znajdą się byli miejscy radni, prezydenci Poznania, ich zastępcy, a także sekretarze i skarbnicy"- zapowiada miasto.

Tegoroczna sesja odbyła się w Centrum Kultury Zamek w samo południe.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
17℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro