Reklama
Reklama

Spadł pierwszy śnieg

fot. Robert Woźniak
fot. Robert Woźniak

W środę rano poznańskie ulice pokryła cienka warstwa śniegu. Na nieodśnieżonych drogach kierowcy utknęli w korkach. Czekający na spóźnione autobusy podróżni zakrywali twarze szalikami. Uczucie zimna wzmaga silny wiatr. Śnieg się jednak nie utrzyma.

Poza nocnymi przymrozkami, poznaniaków czeka w tym tygodniu plusowa temperatura. Do tego dziś ma spaść deszcz. Cienka warstwa śniegu się w tym tygodniu więc na pewno nie utrzyma. Za to na uczucie zimna, zwłaszcza przez dzisiejszy silny wiatr, nie można narzekać.

Od rana Poznań żyje informacją, że drogowcy "przespali atak zimy". Powstały gigantyczne korki, m.in. na Piątkowe, drodze ze Swarzędza i na Ratajach. Z Os. Piastowskiego do redakcji Epoznan.pl na Franowie jechało się dziś rano 45 min. Średnio 10 min kierowcy potrzebowali na przejazd przez Rondo Rataje. Słuchacz, który zadzwonił do Radia Merkury relacjonował, że na przebycie 7-kilometrowego odcinka drogi z Kobylnicy do Poznania potrzebował godzinę. Więcej o utrudnieniach w serwisie korki.epoznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro