Reklama
Reklama

Poznań: Imieniny Ulicy już za tydzień

Dzień 11listopada dla poznaniaków to podwójna okazja do świętowania. Wszystko za sprawą Święta Odzyskania Niepodległości oraz przypadających w tym dniu Imienin Ulicy Św. Marcin.

11 listopada to Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. To także od wieków dzień poświęcony św. Marcinowi, który jest jednym z najbardziej popularnych w Poznaniu świętych. Jego płaszcz rozcięty na pół i ofiarowany jako okrycie dla żebraka jest od stuleci symbolem chrześcijańskiej powinności opieki nad ubogimi.

Święto Niepodległości w Poznaniu tradycyjnie zdominują imieniny patrona głównej ulicy centrum. Korowód wyruszy spod kościoła św. Marcina o godzinie 14:00. Następnie o godzinie 14:30 prezydent przekaże świętemu klucze do bram miasta. W tym roku do świty patrona dołączą zawodnicy footballu amerykańskiego.

Scena przed Zamkiem wystartuje około godz. 14.45. Gwiazdą wieczoru będzie Ray Wilson - były wokalista grupy Genesis, który zagra z zespołem Stiltskin. Wilson współpracował także z m.in. Scorpions czy dj-em Arminem Van Burrenem. W 2006 roku wrócił do pracy ze Stiltskin - efektem współpracy jest album She. Podczas koncertu usłyszymy przeboje Genesis. Nie zabraknie także dynamicznych, rockowych utworów Stiltskin czy solowych kompozycji Wilsona, w tym z ostatniej, bardzo dobrze przyjętej w Polsce płyty - Propaganda Man (2009). 11.11. to dzień radosny, dlatego zakończony zostanie go pokazem sztucznych ogni (ok. 20.30).

Koszt zorganizowania imprezy to 150 tysięcy złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro