Reklama

Zaczęła się sesja Rady Miasta

Radni decydować będą we wtorek m.in. o wysokości stawek podatków od nieruchomości i od środków transportowych w 2010 r. Będą się też naradzać na temat opłat za posiadanie psów oraz przyjęcia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla: "Rejon ulicy Za Cytadelą" i "Szczepankowo - rejon ul. Salickiej". Jednym z punktów obrad będzie też wystawienie w przyszłym roku 500 nowych licencji dla taksówkarzy.

Rada Miasta glosować będzie też nad uchwałą upoważniającą Prezydenta Miasta do zaciągania zobowiązań na realizację finansowanych w większości z Unii Europejskiej programów usprawnienia administracji samorządowej oraz pomocy dla poznańskiego szkolnictwa zawodowego. Na pierwszy z celów miasto chce wydać niecałe 70 tys. zł, a na drugi prawie 1 mln zł. Radni mają też nadać patronów dwóm poznańskim szkołom, zająć się przeciwdziałaniem narkomanii i alkoholizmowi, a także wygospodarować środki na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Zajmą się też m.in. kwestią pozwolenia na wynajem niektórych miejskich nieruchomości, m.in. kawiarnią w Arenie.

Głosowana będzie też uchwała na temat skargi o zatruwanie drzew na terenie miasta, jaką na prezydenta Ryszarda Grobelnego złożył we wrześniu br. Ryszard Kozłowski. Uchwała będzie proponować odrzucenie jej, jako bezzasadną. W swym uzasadnieniu tłumaczy, że Ryszard Kozłowski otrzymywał już wyjaśnienia od różnych organów miasta, które nie potwierdzały punktu widzenia skarżącego. Za takim rozwiązaniem sprawy opowiedziało się już 3 radnych z Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. Czwarty radny z tej komisji wstrzymał się od głosu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro