Reklama
Reklama

Dzieci poznawały Teatr Wielki od kuchni

Teatr Wielki wypełnił się w poniedziałek dziećmi. To za sprawą warsztatów operowych, które towarzyszom IX Dniom Verdiego. Zainteresowanie ze strony najmłodszych zaskoczyło samych organizatorów.

Michał Znaniecki, tuż po objęciu stanowiska dyrektora Teatru Wielkiego zapowiedział, że skieruje się także w stronę dzieci. Swoją obietnicę dotrzymał. W ramach IX Dni Verdiego zorganizowano w poniedziałek warsztaty operowe dla najmłodszych. Okazało się, że jest to doskonała okazja spotkań dzieci z kulturą. Maluchy bawiły się bowiem wspaniale.

Dzieci mogły malować dekoracje i porozmawiać z dorosłymi bohaterami oper. Dzięki warsztatom, dzieci mogły poznać wszystkie instrumenty, które grają w orkiestrze. "To jest dla dzieci taki pierwszy krok, żeby poznać Operę. Potem już współpracując ze szkołami, będziemy prowadzić akcję, gdzie będzie wnikliwa analiza libretta i spektaklu a potem przyjście dzieci do teatru już na dorosłą operą."

Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów akcji. Zapowiedzieli więc, że na pewno zorganizują kolejne takie spotkanie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro