Reklama
Reklama

MPK: powrót do przeszłości

W dniu Wszystkich Świętych w trasę wyruszy nowy autobus MPK, na pokładzie którego pojawi się automat do sprzedaży biletów. Automat przejdzie fazę testów a oceniać będą go pasażerowie.

Zakup biletu w autobusie - takie rozwiązanie to nie nowość w poznańskim MPK. Już ponad 20 lat temu poznaniacy mogli zapłacić za przejazd kupując bilet na pokładzie pojazdu. Wówczas jednak takie rozwiązanie nie sprawdziło się. Automaty często się psuły - sprytni poznaniacy zamiast monet często wkładali do maszyny kawałki metalu oraz druty- a automaty w zamian wydawały im bilety, dlatego zostały wycofane.

Od 1 listopada po 23 latach nieobecności biletomaty w nowocześniejszej wersji wracają do poznańskich autobusów. Na razie automat został zainstalowany w jednym pojeździe - w nowym autobusie marki Solaris, których w Poznaniu ma się pojawić 25. Na razie biletomat będzie testowany. Takie rozwiązanie mają ocenić pasażerowie.

Poza biletomatami w nowych autobusach zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań. Nowe pojazdy są wyposażone w wiele dodatkowych elementów, które mają niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu przejazdu. Są to zabezpieczenia przeciwpożarowe, wzbogacony system monitoringu, elektroniczne wyświetlacze i szersze oraz szczelniejsze drzwi - powiedział Krzysztof Książek, dyrektor przewozów autobusowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro