Reklama
Reklama

Popularna akcja znów w jednej z poznańskich galerii. Stanie dziesięć takich stanowisk

zdjęcie ilustracyjne | fot. Willfried Wende z Pixabay
zdjęcie ilustracyjne | fot. Willfried Wende z Pixabay

Będzie można uszyć poduszki dla dzieci przebywających w szpitalach.

W godzinach 11:00-18:00 na pasażu Avenidy pojawi się 10 stanowisk do szycia, przy których każdy - niezależnie od umiejętności - będzie mógł własnoręcznie uszyć kolorową poszewkę na poduszkę dla dzieci przebywających w szpitalu. To już dziewiąta edycja tej ogólnopolskiej inicjatywy, która co roku łączy ludzi i wywołuje uśmiech na twarzach małych pacjentów. Uczestników wspierać będą profesjonalni instruktorzy, a gotowe poszewki trafią do dzieci z Wielkopolskiego Centrum Pediatrii.

"Pobyt w szpitalu dla dziecka jest trudnym przeżyciem. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem podejmuje wszelkie działania, by zniwelować stres pacjentów i nieprzyjemne uczucia z nim związane. Pomaga w tym także przyjazne dla nich otoczenie, które wspiera proces leczenia. Kolorowe wzory na poszewkach poduszek właśnie takie tworzą - i to właśnie ta emocjonalna wartość czyni akcję tak wyjątkową. To wspaniała inicjatywa, która jest lekcją empatii dla społeczeństwa, a do tego ma realne przełożenie na konkretne działania" - podkreśla Izabela Marciniak, Dyrektor Specjalistycznego Zespołu Opieki nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

"Cieszymy się, że każda edycja akcji "Uszyj Jasia" łączy naszą społeczność i pozwala w realny sposób pomagać dzieciom, które tego potrzebują" - mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Centrum Handlowego Avenida Poznań. "Zaplanowane z okazji Dnia Dziecka wydarzenia to dla nas nie tylko akcje dobroczynne i edukacyjne, ale także piękne okazje do budowania więzi, dzielenia się dobrem - zarówno poprzez szycie kolorowych poszewek dla małych pacjentów, jak i warsztaty rozwijające dziecięcą kreatywność" - dodaje.

Udział w atrakcjach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

To nie jedyna akcja, jaka będzie odbywać się w poznańskiej galerii w sobotę. Zapowiedziano też interaktywne warsztaty z druku 3D, które odbywać się będą w godzinach od 10:00 do 18:00.

"Przez osiem godzin, w przestrzeni Avenida Lounge, najmłodsi będą mogli odkrywać świat technologii - od projektowania modeli 3D na tabletach graficznych, przez tworzenie konstrukcji pisakami 3D, aż po obserwację pracy profesjonalnych drukarek w mini-strefie demonstracyjnej. Dwie strefy - projektowania i tworzenia - pozwolą każdemu dziecku przejść przez cały proces: od pomysłu do fizycznego modelu, który zabierze ze sobą na pamiątkę. To nie tylko zabawa, ale także sposób na rozwój zdolności manualnych, myślenia przestrzennego i fascynacji technologią. Animatorzy będą towarzyszyć dzieciom na każdym kroku - tłumacząc, wspierając i inspirując"- informują organizatorzy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
2.9 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro