Reklama
Reklama

Kierowcy nie dbają o poziom ciśnienia w oponach

Ogłoszono wyniki V edycji ogólnopolskiej akcji "Ciśnienie pod kontrolą" przeprowadzonej od 12 do 16 października. Kierowcy nadal mają problemy z ciśnieniem w oponach swoich samochodów. Z 14 tysięcy przebadanych samochodów w całej Polsce aż 71% miało niewłaściwy poziom ciśnienia. W samym Poznaniu sytuacja również nie była najlepsza.

Tegoroczna edycja akcji pokazała, że Polacy nadal nie zwracają uwagi na prawidłowe ciśnienie w oponach. Wielu kierowców nie sprawdzało ciśnienia od czasu zmiany opon z zimowych na letnie. Takie postępowanie może prowadzić do poważnych zagrożeń na drodze przede wszystkich poprzez zmniejszenie przyczepności pojazdów i wydłużenie drogi hamowania.

Urozmaiceniem akcji było przeprowadzenie m.in. w Poznaniu "Patrolu Dobrego Ciśnienia". Podczas trzydniowego tournee po Polsce, Patrol zmierzył i uzupełnił ciśnienie łącznie w 95 pojazdach. Niestety i tym razem wyniki nie były dobre. Okazało się, że 82% kierowców miało nieprawidłowy poziom ciśnienia w oponach.

Akcja została przeprowadzona na stacjach Statoil. Jej partnerem był Polski Czerwony Krzyż oraz policja. Przebadanych zostało około 14 tysięcy samochodów, czyli o 35 % więcej niż zeszłym roku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro