Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Decyzja w sprawie Marcela Szarego dopiero w listopadzie

KaT
środa, 28.10.2009 r.
godz. 17.50

Marcel Szary, przewodniczący Inicjatywy Pracownicznej z HCP, został oskarżony o nielegalne organizowanie manifestacji, które odbyły się w 2008 roku. Dzisiejsza rozprawa jest drugą dotyczącą tego tematu. Kolejny raz na sali sądowej nie zapadła decyzja w sprawie Szarego. Na wyrok poczekamy do 3 listopada.

Dzisiejsza rozprawa nie odbyła się bez incydentów. Przed budynkiem sądu kilkanaście osób manifestowało swoje poparcie dla Marcela Szarego.

Szary jest oskarżony o zorganizowanie kilku nielegalnych manifestacji. Odbywały się one w 2008 roku, gdy negocjowane były płace w firmie. HCP zaproponowało, by ukarać Szarego grzywną i usunąć go z funkcji członka zarządu.

Drugiego postulatu nie udało się zrealizować, jednak pierwsza propozycja doszła do skutku - oskarżony dostał 3 tysiące złotych grzywny.  Odwołał się jednak od wyroku.

Podczas dzisiejszej rozprawy obrońca Szarego przyznała, że demonstracje nie były zorganizowane i oskarżony im nie przewodniczył. Jej zdaniem manifestacje miały charakter spontaniczny i nikt nie może brać za nie odpowiedzialności. Rozprawa nie zakończyła się ogłoszeniem wyroku. Dopiero 3 listopada dowiemy się, której ze stron zostanie przyznana racja.  

Reklama