Reklama
Reklama

Wniosek o upadłość HCP jest już w sądzie

Problemy z utrzymaniem płynności finansowej, a także związane z tym ogromne zadłużenie Zakładów Hipolita Cegielskiego nie są jedynymi problemami firmy. Jeden z wierzycieli HCP, podpoznańska firma budowlana, której spółka jest winna około 1,5 mln złotych, postanowił upomnieć się o swoje pieniądze.

Wniosek o upadłość HCPwierzyciel złożył już 28 września. Jednak dopiero dziś, podczas rozprawy dotyczącej wieców, które organizował związkowiec Marcel Szary,informację tęupublicznił prawnikPaweł Sowisło, który reprezentuje zakłady HCP.

Nie wyznaczono jeszcze terminurozprawy, która miałaby się odbyć na wydziale upadłościowym sądu rejonowego. Miałaby - ponieważ obie strony liczą, że spór uda się rozwiązać poza sądem.

Okazuje się, że wierzyciel, który złożył wniosek o upadłość HCP, nie otrzymał wynagrodzenia(ok. 1,5 mln zł) za wykonanieprac remontowo-budowlanych na terenie fabryki W2 na Dębcu.

Sytuację spółki określa się jako bardzo złą. Brakuje pieniądzy na pokrycie bieżących kosztów, wzrasta zadłużenie. Obecnie wynosi 40 milionów złotych. Jednak zadłużenie to nie jedyny problem - kilkudziesięciu wierzycieli zaczyna się domagać swoich pieniędzy. HCP czeka na rozpoczęcie przyszłego miesiąca z nadzieją, że właśnie w listopadzie otrzyma sumę rzędu kilkunastu milionów złotych od Agencji Rozwoju Przemysłu. ARP ma zapłacićfirmie w zamian za udziały w Fabryce Pojazdów Szynowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro