Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wniosek o upadłość HCP jest już w sądzie

KaT
środa, 28.10.2009 r.
godz. 16.01

Problemy z utrzymaniem płynności finansowej, a także związane z tym ogromne zadłużenie Zakładów Hipolita Cegielskiego nie są jedynymi problemami firmy. Jeden z wierzycieli HCP, podpoznańska firma budowlana, której spółka jest winna około 1,5 mln złotych, postanowił upomnieć się o swoje pieniądze.

Wniosek o upadłość HCP wierzyciel złożył już 28 września. Jednak dopiero dziś, podczas rozprawy dotyczącej wieców, które organizował związkowiec Marcel Szary, informację tę upublicznił prawnik Paweł Sowisło, który reprezentuje zakłady HCP.

Nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy, która miałaby się odbyć na wydziale upadłościowym sądu rejonowego. Miałaby - ponieważ obie strony liczą, że spór uda się rozwiązać poza sądem.

Okazuje się, że wierzyciel, który złożył wniosek o upadłość HCP, nie otrzymał wynagrodzenia (ok. 1,5 mln zł) za wykonanie prac remontowo-budowlanych na terenie fabryki W2 na Dębcu.  

Sytuację spółki określa się jako bardzo złą. Brakuje pieniądzy na pokrycie bieżących kosztów, wzrasta zadłużenie. Obecnie wynosi 40 milionów złotych. Jednak zadłużenie to nie jedyny problem - kilkudziesięciu wierzycieli zaczyna się domagać swoich pieniędzy. HCP czeka na rozpoczęcie przyszłego miesiąca z nadzieją, że właśnie w listopadzie otrzyma sumę rzędu kilkunastu milionów złotych od Agencji Rozwoju Przemysłu. ARP ma zapłacić firmie w zamian za udziały w Fabryce Pojazdów Szynowych.

Reklama