Reklama
Reklama

Hazardowa rewolucja?

Rząd ma pomysł jak rozwiązać uzależnienie od jednorękich bandytów a także zapalonych graczy internetowych. W ciągu pięciu lat automaty do gry mają zostać usunięte z centrów handlowych, pubów, restauracji, barów oraz stacji benzynowych. Nowa ustawa miałby także wytoczyć wojnę nielegalnemu hazardowi w internecie.

Za pięć lat wygaśnie pozwolenie na wystawianie automatów a witryny internetowe z hazardem w roli głównej będą musiały być blokowane przez operatorów. Legalny hazard miałby być dopuszczalny, wzorem Rosji i Ukrainy, wyłącznie w koncesjonowanych kasynach. W tej chwili w Poznaniu istnieją dwa legalne kasyna: w hotelu Polonez i hotelu Novotel Poznań Centrum. Ustawa dopuszcza utworzenie w naszym mieście jeszcze jednego.

W ciągu ostatnich czterech lat liczba jednorękich bandytów do gier z tak zwaną niską wygraną wzrosła w Polsce oficjalnie dwukrotnie. Jednak w rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Szacuje się jednak, że 60% automatów, które stoją w Polsce są nielegalne.

Właściciele automatów załamują ręce. To niezwykle intratny interes. Miesięcznie automat może zarobić dla swojego właściciela nawet 30 tysięcy złotych!

Czy państwo powinno ograniczać gry hazardowe?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro