Poszukiwani chętni do zostania funkcjonariuszem "policji skarbowej". Ile można zarobić?
Trwa nabór do Służby Celno-Skarbowej, choć nie tylko do niej.
14 wakatów czeka w wielkopolskiej Służbie Celno-Skarbowej, wkrótce ruszy natomiast nabór na stanowiska cywilne w Wielkopolskim Urzędzie Celno-Skarbowy w Poznaniu (13 osób). Dodatkowo trwa nabór do Korpusu Służby Cywilnej (7 osób). Łącznie poszukiwanych jest 34 funkcjonariuszy i pracowników.
Kto może zostać funkcjonariuszem SCS? - Kandydaci powinni być przede wszystkim obywatelami Polski z nieposzlakowaną opinią i co najmniej średnim wykształceniem, o stanie zdrowia pozwalającym na podjęcie służby - informuje Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu. Funkcjonariusze zajmują się m.in. kontrolowaniem przestrzegania przepisów celnych, sprawami związanymi z grami hazardowymi, wykrywanem przestępstw i wykroczeń skarbowych, kontrolowaniem transportu drogowego.
Ile można zarobić? Uposażenie zasadnicze z dodatkiem za stopień wynosi od około 6730 złotych brutto. W przypadku udokumentowania co najmniej 2-letniego stażu pracy przysługuje dodatek w wysokości od 2 do 25% wynagrodzenia zasadniczego. Pracownikom, po spełnieniu warunków, przysługują też inne dodatki: kontrolerski, za pracę w godzinach nocnych czy żywieniowy.
- Służba w naszych szeregach to możliwość rozwoju na wielu ścieżkach: od pracy analitycznej, po różnego rodzaju działania w terenie. Predyspozycje kandydata weryfikujemy poprzez test: wiedzy, psychologiczny, sprawności fizycznej i kompetencyjny, a po otrzymaniu pozytywnych wyników spotykamy się na rozmowie kwalifikacyjnej - mówi podinsp. Grzegorz Czerniewicz, Zastępca Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu. Zgłoszenia można przesyłać do 28 maja.