Reklama

Prezydent Poznania podziękował radnym za to, że nie ulegają presji budowania drogich stadionów. "Pieniądze publiczne można wydać na różny sposób"

fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook.
fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook.

W środę Jacek Jaśkowiak uczestniczył w otwarciu zmodernizowanego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej.

Miasto Poznań przeznaczyło na ten cel niemal 50 milionów złotych.

Salon WONDERLAND już od 3 czerwca zaprasza do Galerii Panorama. Rezerwuj wizytę pod numerem tel. 607 608 867
REKLAMA

Jak podkreśla Jacek Jaśkowiak, to kwota porównywalna do sum wydawanych przez niektóre miasta na dotowanie klubów piłkarskich.

- Dziękuję radnym, że nie ulegają presji budowania stadionów za 400 mln zł czy dofinansowania sportu zawodowego i że wspólnie planujemy budżet w sposób odpowiedzialny, przeznaczając pieniądze m.in. na takie inwestycje jak rozbudowa placówki przy Mogileńskiej. Dzięki temu poznaniacy i poznanianki mają dziś lepsze warunki leczenia i rehabilitacji. O sporcie oczywiście nie zapominamy, wspierając ten dziecięcy i młodzieżowy, co rozumieją władze naszego klubu w Ekstraklasie, który zresztą świetnie sobie radzi - informuje Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania podziękował również wszystkim pracownikom placówki za ich codzienne zaangażowanie, które obok nowoczesnego sprzętu jest, jak podkreśla Jaśkowiak, kluczowe dla zapewnienia pacjentom odpowiedniej opieki, czy powrotu do zdrowia i sprawności.

- Szczególnie cieszy mnie fakt, że w Zakładzie przy Mogileńskiej pacjenci mogą korzystać z bieżni antygrawitacyjnej, urządzenia, które znacząco przyspiesza proces rehabilitacji. Jej zakup był możliwy m.in. dzięki zbiórce charytatywnej, w ramach której stoczyłem trzyrundową walkę bokserską z Mateusz Masternak. Warto było! - dodaje Jacek Jaśkowiak.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro