Reklama

Autobus zderzył się z tramwajem na pętli Junikowo. "Armagedon komunikacyjny"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Jedna osoba została poszkodowana.

O zdarzeniu informują nas Czytelnicy. "Pętla Junikowo. Coś się dzieje. Trzy zastępy straży pożarnej" - pisze jedna z osób. "Junikowo - pętla. Tramwaj zderzył się z autobusem. Armagedon komunikacyjny. Służby na miejscu" - dodaje kolejna.

Strażacy potwierdzają. Zgłoszenie wpłynęło do służb około godziny 16:40. "Doszło w tym miejscu do zderzenia autobusu, którym podróżowało 10 osób, z tramwajem przewożącym 30 pasażerów. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Pasażerka tramwaju znajduje się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Na miejsce wstępnie zadysponowano pięć naszych zastępów, obecnie pozostają dwa. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane" - informuje oficer dyżurny wielkopolskich strażaków.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 19.05.2025 r., godz. 17.20
    Aktualizacja
    poniedziałek, 19.05.2025 r., godz. 17.20
    Jak przekazuje kierownik ruchu CNR z powodu wypadku na pętli Junikowo z udziałem tramwaju linii 13 i autobusu linii 177 tramwaje linii 1, 13 i 15 skrócone zostały do pętli Budziszyńska. Wyłączony odcinek obsługują dwa autobusy za tramwaj oraz autobusy linii 177 i 727, które zostały przedłużone do ronda Skubiszewskiego i nie wjeżdżają na teren dworca na pętli Junikowo. Czynności na miejscu trwają. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane.
  • Aktualizacja
    poniedziałek, 19.05.2025 r., godz. 18.47
    Aktualizacja
    poniedziałek, 19.05.2025 r., godz. 18.47
    Ruch tramwajowy wznowiono.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
4 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
23.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro