Reklama
Reklama

Najlepsi młodzi sportowcy otrzymają stypendia

fot. Stary Browar

We wtorek pięćdziesięciu młodych sportowców i sześciu sportowców niepełnosprawnych otrzyma nominacje stypendialne z rąk Marszałka Marka Woźniaka. Dofinansowanie zostało uchwalone przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego.

ysokość przyznawanego stypendium wynosi 380 złotych miesięcznie. Pieniądze będą wypłacane nagrodzonym sportowcom przez dwanaście miesięcy w okresie od września 2009 do sierpnia 2010 roku. Głównym celem przyznawania dofinansowania jest nagrodzenie najlepszych młodych sportowców z Wielkopolski a tym samym mobilizowanie ich do dalszej pracy.

Stypendia zostaną przyznane pięćdziesięciu sportowcom i sześciu sportowcom niepełnosprawnym, którzy są w przedziale od 16 do 23 roku życia. Nagrody otrzymają Ci, którzy osiągnęli wysoki poziom sportowy. Dodatkowo muszą spełnić jeden z trzech warunków: zdobyć medal MŚ lub ME w kategorii junior lub młodzieżowiec; zdobyć medal w sezonie 2008/2009 lub reprezentować Polskę na MŚ lub ME w grach zespołowych.


Dofinansowanie przyznawane jest już ósmy raz. Uroczystośc rozpocznie się o godzinie 14.00. W poprzednich edycjach stypendia otrzymali m.in. Julia Michalska. Magdalena Kemnitz czy Patryk Brzeziński.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia o burzach z gradem dla kilku wielkopolskich powiatów
27℃
17℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro