Reklama
Reklama

Poznań: kontenery rozładują tłok na porodówkach?

Na poznańskich porodówkach już od dawna panuje tłok. Klinika św. Rodziny ma pomysł jak go rozładować. Są plany by rozbudować szpital używając do tego specjalnych kontenerów. To sprawi, że szpital zyskałby dodatkowe miejsca, w stosunkowo krótkim czasie i za stosunkowo niewielkie pieniądze.

W szpitalu ginekologicznio - położniczym im. św. Rodziny w Poznaniu rocznie rodzi się ponad dwa tysiące dzieci. Odział położniczy nie dawno został wyremontowany. Między innymi została wymieniona winda wyremontowano też sale porodowe. W dwóch salach pojawiły się telewizory oraz kolorowe diody wspomagające poród.

Jednak podnoszeniem standardu tłoku na porodówkach się nie rozładuje. Dlatego klinika św. Rodziny chce szpital rozbudować. Znalazła już na to sposób, używając w tym celu specjalnych kontenerów. Ten szybki system budowy jest popularny na całym świecie. W Polsce zastosowano go już w szpitalach w Kołobrzegu i Bydgoszczy. Dzięki kontenerom modułowym w ciągu pół roku klinika zyskałaby dodatkowe piętro. Przybudówka ma powstać na tyłach szpitala. Na ten cel szpital chce przeznaczyć własne pieniądze, ale pomoc finansowa Urzędu Marszałkowskiego przyspieszyłaby inwestycje. Wystarczyłoby 3 miliony złotych.

Radni z sejmiku będą musieli zdecydować - czy zainwestować 3 miliony złotych w kontenery w klinice św. Rodziny, czy z oddziału ortopedycznego w szpitalu przy ulicy Lutyckiej zrobić porodówkę za 6 milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro