Reklama

Fałszował recepty i wpadł z narkotykami

20-letni mieszkaniec Poznania został aresztowany za wyłudzanie lekarstw w kościanskich i czempińskich aptekach. Tuż po zatrzymaniu sprawcy przestępstw okazało się, że posiada on przy sobie także narkotyki.

Mężczyzna zajmował się wyłudzaniem drogich refundowanych leków w aptekach znajdujących się na terenie Kościana i Czempina. Według wstępnych ustaleń policji, zatrzymany mężczyzna dopuścił się czynu trzy razy. Lek, który pozyskiwał minimalizuje skutki uboczne zażywania sterydów. Policja podejrzewa, że właśnie w takim celu miał być wykorzystywany.

Zatrzymany realizował w aptekach receptę na trzy opakowania lekarstwa. Każdy z zestawów kosztował 1000 złotych. Dzięki refundacji, mężczyzna za leki zapłacił kilka złotych. Recepty, które przedstawiał farmaceucie, były jednak sfałszowane.

Policjanci, którzy zatrzymali 20-latka znaleźli przy nim także marihuanę. W sobotę sąd podjął decyzję o jego aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo oraz posiadanie narkotyków grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro