Reklama
Reklama

Straż Miejska: nowy wykaz ulic z radarami

fot. Arek - archiwum
fot. Arek - archiwum

Straż Miejska przekazała informację, gdzie w tym tygodniu będą czekały na kierowców kontrole prędkości. Kontrole będą prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami z Sekcji Ruchu Drogowego KM Policji.

Policjanci oraz strażnicy miejscy znów będą Tym razem będą czekali na kierowców łamiących przepisy na ulicach: Strzeszyńskiej, Szelągowskiej, Czorsztyńskiej, Psarskie, Gnieźnieńskiej, Lechickiej, Opolskiej, Leszczyńskiej, Warszawskiej oraz Krzywoustego.

Miejsca wybrane zostały na podstawie policyjnych statystyk. To właśnie na tych ulicach dochodzi do największej liczby wypadków, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość i nieuwaga kierowców. Głównym celem funkcjonariuszy nie jest wystawienie jak największej liczby mandatów, ale poprawienie bezpieczeństwa na drogach i zmobilizowanie kierowców do przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Przypominamy, że w godzinach od 5.00 do 23.00, dopuszczalna prędkość pojazdu na terenie zabudowanym wynosi 50 km/h. Po godzinie 23.00 można przyspieszyć do 60 km/h.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro