Reklama
Reklama

Wybory w poznańskiej aglomeracji

Szamotuły, próbujące na forum Rady Aglomeracji Poznańskiej tworzyć w pewnych dziedzinach wspólną politykę z Poznaniem, wybierają w niedzielę nowego burmistrza. W szranki stanęli nauczyciel i były dyrektor aresztu. Poprzedni burmistrz musiał ustąpić przez prawomocny wyrok sądu.

O swój wybór na burmistrza Szamotuł zabiega dwóch kandydatów: emerytowany szef miejscowego Aresztu Śledczego Włodzimierz Kaczmwarek oraz nauczyciel Marian Borowiec. Niedzielne wybory potrwają do godz. 20.00, a nazwisko nowego burmistrza będzie znane dwie godziny później.

Sprawujący do tej pory urząd burmistrza Szamotuł Jacek G. ustąpił po ogłoszeniu prawomocnego wyroku sądu w sprawie o nieprawidłowościach w przeprowadzanym przetargu i rozliczeniu pieniędzy za służbową delegację. Sąd okręgowy w Poznaniu zasądził mu 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Przez trzy lata nie może też sprawować funkcji związanych z zarządzaniem komunalnym mieniem. Zastępował go od sierpnia br., powołany tymczasowo przez rząd, kandydujący dziś w wyborach Włodzimierz Kaczmarek.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro