Reklama
Reklama

Stadion Lecha: kratownica podnosi się!

fot. lechpoznan.pl/Kuba Błoszyk
fot. lechpoznan.pl/Kuba Błoszyk

Podnoszenie kratownicy tworzącej konstrukcję dachu na stadionie Lecha przekładane było z dnia na dzień, w piątek mimo opadów deszczu po sprawdzeniu wszystkich wątpliwości dach na stadionie zaczął się podnosić.

Budowa stadionu przy Bułgarskiej wkracza w wyjątkowo widowiskową fazę. Już od dwóch tygodni miało się rozpocząć wznoszenie 175 metrowego dźwigara, który będzie podtrzymywać dach. Konstrukcja waży 1400 ton i zostanie wzniesiona na 30 metrów. Niestety prace uniemożliwiała pogoda - silny wiatr. Dziś już od rana kratownica miała piąć się w górę jednak jak poinformował nas kierownik budowy prace rozpoczną się dopiero między godziną 14:00 a 15:00, z powodu opadów deszczu. I tak tez się stało prace rozpoczęły się około godziny 14:30.

Przez ostatnie miesiące północna kratownica, na której rozpięte będzie zadaszenie, leżała na płycie boiska. Składano ją tam na specjalnych pomocniczych wieżach. Wkrótce kratownica zostanie podniesiona na wysokość 30 metrów. I zamocowana na żelbetonowych trzonach dźwigara. Operację wykonywać będzie szwajcarska firma. W tym celu sprowadzonych zostanie 8 specjalnych hydraulicznych silników. Będzie to pierwsza tego typu operacja w Europie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro