Reklama

Przebudowują najstarszy hotel w Poznaniu. Będzie wyższy

fot. LP
fot. LP

Już widać prace na dachu.

Trwa modernizacja i rozbudowa zabytkowego Hotelu Rzymskiego przy al. Marcinkowskiego 22. Początki Hotelu Rzymskiego sięgają 1840 roku, co czyni go najstarszym hotelem w Poznaniu, nieprzerwanie funkcjonującym na rynku. Po zamknięciu w 2020 roku z powodu pandemii obiekt jest obecnie poddawany gruntownej przebudowie i rozbudowie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Urząd Miasta Poznania przyjmuje zgłoszenia na 4-miesięczne płatne staże. Aplikuj do 16 czerwca!
REKLAMA

Według informacji podanych niedawno przez portal e-hotelarz.pl należący do kurii arcybiskupiej hotel zostanie włączony do sieci Tapestry Collection by Hilton - marki, która dotąd nie była obecna w Polsce. Zarządzanie obiektem przejmie Grupa Polskie Hotele.

W 2023 roku rozpoczęła się przebudowa hotelu, który po modernizacji będzie oferował 95 pokoi. Na szczycie budynku powstanie nowa, przeszklona kondygnacja z częścią SPA, strefą dla dzieci oraz cocktail barem i tarasem. Na parterze przewidziano restaurację.

Projekt przygotowała poznańska pracownia Front Architects. Otwarcie 4-gwiazdkowego hotelu planowane jest na 2025 rok. Obiekt ma również powrócić do swojej historycznej nazwy - Hotel de Rome.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
14.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro