Reklama

To niewiarygodne, jak dotarła do Polski. Wyjątkową podróżniczkę możemy już zobaczyć w ZOO

fot. ZOO Poznań Official / Facebook
fot. ZOO Poznań Official / Facebook

Żaklin zaprasza do pawilonu drobnych ssaków.

Jak już informowaliśmy na łamach epoznan.pl, w marcu ZOO zyskało wyjątkową mieszkankę - żołędnicę europejską (Eliomys quercinus). To niezwykle rzadki w Polsce gatunek z rodziny popielicowatych. Nowa lokatorka odbyła nietypową podróż, przybywając do naszego kraju prosto z Francji. Jak informowali wówczas przedstawiciele poznańskiego ZOO, żołędnica zasnęła na zimowy sen w maszynie rolniczej, która została zakupiona i przywieziona do Polski. Po wybudzeniu w gospodarstwie na Suwalszczyźnie trafiła pod opiekę specjalistów z Wigierskiego Parku Narodowego, a stąd do Poznania.

Dziś są nowe informacje. "Nasza wyjątkowa podopieczna - żołędnica europejska o wdzięcznym imieniu Żaklin - przeszła właśnie przegląd weterynaryjny, zakończyła kwarantannę i może już zaprezentować się Wam w pawilonie drobnych ssaków na ekspozycji!"- informują pracownicy poznańskiego ZOO.

"To gatunek ściśle chroniony i bardzo rzadki w Polsce, dlatego jesteśmy dumni, że możemy zapewnić jej bezpieczne schronienie i dzielić się z Wami tą wyjątkową historią. Zapraszamy do pawilonu drobnych ssaków, gdzie możecie poznać Żaklin osobiście"- dodają.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro