"Bezpieczny Student, Bezpieczny Poznaniak" - rusza kolejna edycja bezpłatnych zajęć judo z elementami samoobrony !
Start: 23 kwietnia 2025 r. Dla kogo: dzieci od 4. roku życia, dla młodzieży, dla dorosłych, dla osób z niepełnosprawnością. Dla mieszkańców dzielnic Jeżyce i Św. Łazarz.
Czasem jedno doświadczenie potrafi zmienić sposób, w jaki dziecko patrzy na siebie i na świat. Właśnie tak działa trening judo - dyscypliny, która daje dużo więcej niż sprawność fizyczną. Daje wewnętrzną siłę, odporność, szacunek do siebie i innych.
Dzięki wygranej w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 23 kwietnia ruszyła nowa edycja bezpłatnych zajęć judo z elementami samoobrony, realizowaną w ramach projektu "Bezpieczny Student, Bezpieczny Poznaniak". Zajęcia są skierowane do mieszkańców dzielnic Jeżyce i Św. Łazarz - dzieci od 4. roku życia oraz młodzieży i dorosłych bez górnej granicy wieku.
Ten projekt to odpowiedź na realne potrzeby - rodziców, którzy chcą wzmocnić swoje dzieci na wielu poziomach i samych uczestników, którzy szukają miejsca, w którym poczują się ważni, bezpieczni i akceptowani - tacy, jacy są.
Dlaczego warto?
Judo to coś więcej niż sport. To narzędzie wychowawcze, trening mentalny i szkoła charakteru w jednym.
Rozwój psychiczny:
Uczestnicy uczą się panować nad emocjami, podejmować decyzje pod presją, działać mimo lęku. Trening uczy pokory, odwagi i odporności psychicznej.
Sprawność i zdrowie:
Poprawa kondycji, siły, zwinności i koordynacji - wszystko w bezpiecznym środowisku, dostosowanym do wieku i poziomu umiejętności.
Zdolności poznawcze i koncentracja:
Treningi stymulują umysł, uczą refleksu, logicznego myślenia i szybkiego reagowania. Te umiejętności przekładają się na wyniki w szkole i codziennym życiu.
Szacunek i współpraca:
Judo opiera się na zasadzie wzajemnego szacunku. Dzieci uczą się współdziałać, rywalizować z empatią i wspierać innych.
Samoobrona i bezpieczeństwo:
Dzięki elementom samoobrony uczestnicy zyskują realne umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia - bez agresji, ale skutecznie.
Budowanie tożsamości i poczucia sprawczości:
Zajęcia pomagają dzieciom odnaleźć siebie, poczuć swoją wartość i zaufać własnym możliwościom - niezależnie od postury, charakteru czy dotychczasowych doświadczeń.
Profesjonalna kadra trenerska
Wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską z Klubu Sportowego Akademia Judo - jednej z największych i najbardziej zaangażowanych organizacji sportowych w Wielkopolsce.
Akademia Judo to coś więcej niż klub - to środowisko, które każdego dnia inspiruje setki osób do ruchu, rozwoju i przełamywania własnych barier. Prowadzą regularne treningi dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz osób z niepełnosprawnościami. Co roku organizują też ogólnopolskie i międzynarodowe zawody, obozy i szkolenia, które pozwalają sprawdzić umiejętności w praktyce i zebrać cenne doświadczenie - nie tylko sportowe, ale też życiowe.
Dzięki ich doświadczeniu i podejściu każdy uczestnik - bez względu na wiek, sprawność czy charakter - może poczuć się ważny, zaopiekowany i zmotywowany do działania.
Więcej o Akademii Judo znajdziesz na stronie: www.akademiajudo.pl
To wszystko za darmo - dla mieszkańców Jeżyc i Św. Łazarza.
Dzięki finansowaniu z Budżetu Obywatelskiego, zajęcia są całkowicie bezpłatne.
Zapisy i szczegóły: [email protected] , www.bezpiecznystudent.pl
Nie przegap tej szansy.
Zapisz swoje dziecko - albo siebie - i wejdź z nami na matę.
Bo bezpieczeństwo zaczyna się w głowie. A siła - w sercu.