Kilka tygodni utrudnień na poznańskich ulicach. Jedną zamknięto dla aut i rowerów
W związku z pracami remontowymi i nowymi inwestycjami.
Mowa o kilku ulicach.
Już od wtorku, 22 kwietnia, utrudnienia występują na Kochanowskiego między Poznańską a Jeżycką. Prowadzony jest tu remont nawierzchni, a w związku z tym na ulicę nie wjadą auta i rowery. - Utrzymany zostanie ruch pieszy oraz dojazd do posesji. Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ul. Kościelną - podaje Miejski Inżynier Ruchu. Taki stan utrzyma się do 9 maja.
25 i 26 kwietnia nie wjedziemy na ulicę Piekary na wysokości placu budowy na południe od wylotu ul. Wysokiej. - Objazd w kierunku północnym wyznaczono ulicami: Ogrodową, al. Niepodległości i Święty Marcin. Objazd w kierunku południowym wyznaczono ulicami Święty Marcin i Krysiewicza. Ruch pieszy możliwy będzie drugą strona ulicy - dodaje.
Od środy, 23 kwietnia, zmiany obowiązywać będą na ulicach Maratońskiej i Olimpijskiej. - W pierwszym etapie nastąpią miejscowe ograniczenia ruchu pieszego i parkowania w rejonie projektowanych zjazdów na ul. Olimpijskiej i Maratońskiej, a ruch pieszy kierowany będzie na drugą stronę ulicy. W drugim etapie, związanym z obsługą placu budowy, utrzymany zostanie zakaz zatrzymywania się w rejonie projektowanego zjazdu na ul. Olimpijskiej. W trzecim etapie, związanym z obsługą placu budowy i prac rozbiórkowych, zamknięta dla ruchu ogólnego będzie zachodnia jezdnia ul. Maratońskiej oraz obowiązywać będą ograniczenia ruchu pieszego i parkowania w rejonie budowy - zaznacza. To utrudnienia są planowane do 7 maja.