Reklama

ZKZL: umowa z MPGM podpisana

Od przyszłego roku Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej będzie zarządcą 17 tysięcy miejskich nieruchomości. We wtorek została podpisana umowa z ZKZL-em.

We wtorek ZKZL podpisał umowę z MPGM na zarządzanie miejskimi lokalami, w tym 13 tysiącami mieszkań komunalnych. Zmiany mają wejść od stycznia. Feroma stopniowo będzie przekazywała nieruchomości.

Po czteroletniej przerwie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej ma szansę odbudować zaufanie poznaniaków, musi się jednak wykazać i sprostać przyzwyczajeniom mieszkańców. Tym bardziej, ze klienci Feromy przywykli do nowych standardów obsługi. Między innymi biura z dostępem dla osób niepełnosprawnych, porad prawnych i SOS dla chorych, czyli pracownik na telefon. ZKZL liczy, że MPGM utrzyma ten poziom.

Największym wyzwaniem dla MPGM będzie ściągalność zadłużenia. W przeszłości zarządca z tym słabo sobie radził. Za to Feroma na polu windykacyjnym odniosła spory sukces. Ściąglność czynszów od niepłacących najemców za czasów Feromy wynosiła ponad 90% za MPGM tylko 10%. ZKZL chce, aby ten wskaźnik pozostał bez zmian.

Tymczasem Feroma będzie musiała zredukować zatrudnienie. Część pracowników przejmie MPGM. Mimo przegranego przetargu firma z Poznania nie zniknie - za cztery lata również zamierza stanąć do przetargu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
42.98 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro