Reklama

Znaki psują krajobraz Strzeszynka? "Gratulacje dla pomysłodawców"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik.

- Gratulacje dla pomysłodawców znaków ostrzegawczych nad Strzeszynkiem. Masakra, jak można zniszczyć krajobraz - pisze i dołącza zdjęcie, na którym widać znaki ustawione przy brzegu poznańskiego jeziora.

Tańsze przejazdy komunikacją miejską? Niższe stawki w strefie płatnego parkowania? Bilety na basen za 1 zł, a do teatrów - za 5 zł? Rozlicz się w Poznaniu i zyskaj więcej korzyści!
REKLAMA

Ustalenie tego, kto znaki zamontował, nie było łatwe. Kierowano nas z magistratu do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, proponowano kontakt z Zakładem Lasów Poznańskich, ale jak się okazało, to nie oni. Ostatecznie odpowiedzi udzieliła nam Elżbieta Banaś, kierownik Oddziału Spraw Obronnych i Obrony Cywilnej Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP. - Ustawa z 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych zobowiązuje Miasto Poznań do działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą, w tym odpowiedniego oznakowania i zabezpieczenia tych obszarów. Na podstawie art. 4 tej ustawy (w którym wskazano zakres obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych i podmioty zobowiązane), przy współpracy z policją, strażą miejską oraz Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji powstała "Analiza zagrożeń na obszarach wodnych miasta Poznania", w której między innymi określono sposób i miejsca oznakowania miejsc niebezpiecznych dla osób przebywających nad obszarami wodnymi - tłumaczy.

Znaki więc zostaną i muszą... wtopić się w krajobraz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro