Reklama

Jedna z najdroższych i najgłośniejszych ostatnio inwestycji miasta z nalepkami? Są kolejne apele

fot. LP
fot. LP

Chodzi o ptaki.

Już w ubiegłym roku, jesienią, poruszyliśmy ten temat na łamach epoznan.pl. Wówczas do Urzędu Miasta wpłynęło pismo, w którym eksperci zajmujący się ochroną przyrody ostrzegali przed zagrożeniem dla ptaków.

Zamelduj się w Poznaniu! Meldunek to nie tylko formalność. Głosuj w wyborach, zyskaj zniżki na parkowanie, komunikację miejską i wiele więcej! Zyskaj realny wpływ na swój fyrtel.
REKLAMA

Kwestia ta ponownie została omówiona na początku marca podczas posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej. Radna Sara Szynkowska vel Sęk zwróciła uwagę na niebezpieczeństwo balustrad dla ptaków, a jej stanowisko poparła Dorota Bonk-Hammermeister, która wezwała do znalezienia odpowiedniego rozwiązania. Urzędnicy zapewniali, że prace nad rozwiązaniem tego problemu są nadal w toku.

Teraz do sprawy wraca "Radio Poznań", jak przekazano do apeli poznańskich środowisk dołączyła Fundacja Szklane Pułapki. "W liście do prezydenta Poznania aktywiści zaznaczają, że z powodu kolizji z przezroczystymi obiektami rocznie giną miliardy ptaków. Fundacja jako możliwe rozwiązanie wskazuje nalepki kontrastujące z tłem" - przekazano.

Z kolei przedstawiciel PIM podczas Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Poznania zapewniał, ze obiekt jest monitorowany i do tej pory żaden ptak w szklane elementy nie uderzył.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro