Tak wygląda pierwszy z odrestaurowanych budynków zabytkowej Starej Rzeźni. Rejon ma zyskać lepszą obsługę komunikacyjną?
Był to dawny budynek administracyjny od strony ul. Garbary, który przez długie lata pełnił funkcję przyzakładowego przedszkola.
Zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski udał się na rekonesans do zabytkowego obiektu obejrzeć postępy prac.
- Obiekt po remoncie robi wrażeni, wydobyto wiele oryginalnych elementów, jednocześnie stosując, w konsultacji z Miejskim Konserwatorem Zabytków, szereg współczesnych rozwiązań - powiedział Mariusz Wiśniewski.
Przygotowany przez firmę Vastint, właściciela terenu, kilkuletni plan rewitalizacji Starej Rzeźni zakłada przywrócenie świetności zabytkowym budynkom i przekształcenie tego kwartału miasta w spójny urbanistycznie kompleks wielofunkcyjny.
Budynki poprzemysłowe oraz nowa zabudowa mają zostać przeznaczone na biura, mieszkania, obiekty kultury, sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne, co ma wpłynąć na ożywienie tej części Starego Miasta. Od strony ulicy Garbary i Grochowe Łąki według deklaracji właściciela terenu, zostanie zachowane również założenie parkowe.
- Z pewnością, gdy powstanie drugi etap tramwaju z Naramowic, a także zostanie zrealizowana inwestycja PKP PLK dotycząca 3 i 4 toru, co pociągnie przebudowę i wzmocnienie znaczenia stacji kolejowej Garbary, rejon ten zyska jeszcze lepszą obsługę komunikacyjną - zapewnia Mariusz Wiśniewski.