Dokładnie od 125 lat są częścią Poznania. Sporo będzie się działo w ramach rocznicy
1 kwietnia 1900 roku w granice Poznania włączono Jeżyce, Święty Łazarz i Wildę.
- Łazarz jest częścią Poznania od 125 lat. W tym czasie się zmieniał, dynamicznie rozwijał, ale zachował też swoją odrębność, tożsamość, którą kultywujemy - podkreśla Andrzej Janowski, przewodniczący zarządu tego osiedla. - Przedsięwzięcie ma również na celu budowanie więzi społecznych, dlatego organizująca je Fundacja Aitwar stawia na zaangażowanie w obchody miejscowe placówki, organizacje, instytucje i najważniejsze, samych mieszkańców - dodaje.
W najbliższych dniach z okazji rocznicy sporo będzie się działo. W filii Biblioteki Raczyńskich na ulicy Arciszewskiego trwa konkurs plastyczny "Moje ulubione miejsce na Łazarzu", na godzinę 18.30 w poniedziałek w Domu Tramwajarza zaplanowano wykład na temat przybycia Bambrów do poznańskiej wsi. W kolejnych dniach odbędą się m.in. warsztaty dla uczniów ze szkół podstawowych. - Weekend to czas, gdy także dorośli znajdą coś dla siebie. Już od najbliższego piątku w różnych miejscach Łazarza będzie można oglądać rozwieszone fotografie tego fyrtla z dawnych lat. Prezentację przygotował Roman Modrzyński. Z kolei w sobotę Justyna Kuberka będzie przewodniczką podczas spaceru śladami przeszłości po Wildzie. Start o godz. 11 na rynku Wildeckim, wstęp wolny. Tego samego dnia w salce parafialnej kościoła p.w św. Michała Archanioła (ul. Stolarska 17) będzie można obejrzeć film "Błogosławiona" (początek o godz. 19, wstęp wolny). Pokaz organizuje Fundacja im. bł. Natalii Tułasiewicz w 80 lat od śmierci tej mieszkanki Łazarza - zaznacza miasto.
Na niedzielę zaplanowano kolejny spacer z przewodnikiem, ale tym razem po Łazarzu. Początek o 14.00 na rynku Łazarskim. Wstęp wolny.