Reklama
Reklama

W ubiegły weekend to miejsce niedaleko Poznania przeżywało prwdziwe oblężenie. Będzie kolejna szansa na odwiedziny

archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel
archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel

Mowa o Śnieżycowym Jarze.

Rezerwat znajduje się w okolicach Starczanowa pod Murowaną Gośliną. Istnieje od ponad 40 lat i można w nim znaleźć tysiące śnieżyc wiosennych, których naturalnym środowiskiem są głównie obszary górskie. Są one pod ochroną i znajdują się na liście zagrożonych wyginięciem.

Odpoczynek nad morzem? Magia pustych plaż, szum fal, relaks w ciszy. Zarezerwuj pobyt już dziś, naładuj baterie nad Bałtykiem.
REKLAMA

Śnieżycowy Jar znajduje się na terenie należącym do wojska, w związku z tym w każdy weekend w czasie kwitnienia śnieżyc trzeba czekać na decyzję, czy na teren rezerwatu będzie można wejść. Ta właśnie zapadła. Rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar zostanie udostępniony dla ruchu turystycznego w najbliższy weekend, czyli w dniach 15 i 16 marca.

"Można już chyba śmiało mówić o niemal pełnym zakwicie śnieżycy wiosennej w rezerwacie przyrody Śnieżycowy Jar. Utrzymujące się temperatury w ciągu dnia zachęcają kolejne rośliny do rozwijania kwiatów. Dodatkowo otrzymaliśmy potwierdzenie od CSWLąd Poznań, że w sobotę i niedzielę nie będą prowadzone na terenie poligonu działania zagrażające ruchowi turystycznemu w okolicach rezerwatu" - informuje Nadleśnictwo Łopuchówko. "Przypominamy o obowiązujących zasadach poruszania się po terenie rezerwatu"- dodano.

Przypomnijmy. W ubiegły weekend frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania. Łącznie 6256 turystów (1910 w sobotę i 4346 w niedzielę) przyjechało, by podziwiać ten rzadki i chroniony kwiat.



Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
30.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro