Kolejne ekstremalnie niebezpieczne zachowanie na przejeździe kolejowym. Policjanci już wiedzą, kto prowadził to auto

fot. KPP Szamotuły
fot. KPP Szamotuły

Sytuacja miała miejsce w powiecie szamotulskim.

Zawiadomienie o tym niebezpiecznym incydencie w miejscowości Mokrz trafiło do Komisariatu Policji we Wronkach pod koniec ubiegłego roku. Nagranie z monitoringu jednoznacznie wykazało, że kierująca zignorowała czerwone światło sygnalizacyjne i ominęła zamykające się zapory. Następnie próbowała samodzielnie je otworzyć, jednak bezskutecznie - pociąg przejechał tuż obok unieruchomionego na przejeździe samochodu. Kierująca samochodem 55-latka została ustalona i ukarana.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - bo Twoje zdrowie zasługuje na najlepszą opiekę. Blisko morza. Blisko zdrowia. Blisko Ciebie. Zarezerwuj już dziś! www.subaltyk.pl
REKLAMA

"W wyniku przeprowadzonego przez wykończeniowców postępowania ustalono, że sprawczynią wykroczenia była mieszkanka województwa mazowieckiego. Dzięki współpracy wronieckich policjantów z funkcjonariuszami z jej miejsca zamieszkania, kobieta w ostatnim czasie została ukarana mandatem w wysokości 2000 złotych. Na jej konto trafiło również 15 punktów karnych"- informuje st. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

"Przypominamy, że migające czerwone światło na przejazdach kolejowych oznacza absolutny zakaz wjazdu na tory. Ignorowanie tego sygnału, a także innych przepisów drogowych, może prowadzić do nieodwracalnych tragedii. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi i stosowanie się do obowiązujących przepisów"- dodaje rzeczniczka.
"Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od odpowiedzialnych decyzji - nie ryzykuj życia swojego ani innych uczestników ruchu!"-
podkreśla.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
5.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro