Reklama

Najlepsza dzielnica w mieście: zagłosuj!

Każdy z nas jest przywiązany do miejsca, w którym się wychował. Jedni wielbią Stare Miasto - za bliskość zabytków i uliczki nieustannie tętniące życiem. Inni nie chcą tu mieszkać, gdyż narzekają na hałas. W Poznaniu znaleźć można wiele urokliwych miejsc. Ale w której z dzielnic mieszka się najlepiej?

Jeżyce nie uchodzą za wymarzone miejsce do zamieszkania. Przez wiele lat były uznawane za jedną z najbardziej niebezpiecznych dzielnic w naszym mieście. Dziś ta opinia powoli się zmienia.

Stare Miasto stanowi reprezentacyjną część aglomeracji. To tutaj widzimy najwięcej cudzoziemców. I choć większości z przyjezdnych wydaje się, że Stare Miasto ogranicza się do ścisłego centrum, to prawdziwi Poznaniacy dobrze wiedzą, iż północna część miasta wchodzi w obręb tej dzielnicy. Cytadela na pewno jest wielkim plusem dla mieszkańców tego rejonu. Jednak ścisłe centrum Poznania pozbawione np. trawników odstrasza psimi kupami na chodnikach, a także sporym hałasem.

Wilda, podobnie jak Jeżyce, nie była uważana za miejsce bezpieczne. Do dziś niektórzy mieszkańcy boją się wychodzić na ul. Wierzbięcice lub Górną Wildę po zmroku. Komfort mieszkania w tej okolicy zwiększa się dzięki np. bliskości działek, parku im. Jana Pawła II i dobrej organizacji komunikacji miejskiej. Zawsze znajdzie się jednak ktoś, komu mieszkanie w tej części miasta nie odpowiada.

Każda z dzielnic ma swoje plusy i minusy. Studenci i osoby, które przyjeżdżają do Poznania tymczasowo, przy wyborze mieszkania kierują się przede wszystkim ceną. Nie wszystkich stać na to, by zamieszkać w pięknej willi przy Parku Sołackim, czy w nowym bloku na strzeżonym osiedlu w centrum. Jak rodowici Poznaniacy oceniają swoją dzielnicę? Czas obiektywnie spojrzeć na swoją okolicę - na obecność zieleni, trawników, parków, dostęp do sklepów i komunikacji miejskiej. Czy jesteś zadowolony z okolicy w której mieszkasz? Wyraź swoją opinię i zagłosuj na najlepszą dzielnicę w Poznaniu!

Twoim zdaniem, w której dzielnicy Poznania mieszka się najlepiej?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro