Reklama
Reklama

Oddajmy krew

W środę od godziny 9:00 do 14:00 na antresoli Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się zbiórka krwi w ramach organizowanego w katowickim "Spodku" I Memoriału im. Agaty Mróz - Olszewskiej.

Krew ratuje życie i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Wypadki, choroby i rutynowe zabiegi zawsze opróżniają zasoby banków krwi. Tymczasem w wielu przypadkach, brak krwi uniemożliwia udzielenie koniecznej pomocy. Dlatego tak cenne są dary honorowych dawców krwi. W Poznaniu wiele osób regularnie oddaje krew, inni coraz częściej i coraz chętniej zgłaszają się podczas okazjonalnych akcji.

Krwiodawcą może zostać każda pełnoletnia, zdrowa osoba. Niezbędne jest posiadania przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

W trakcji akcji wszystkie zainteresowane osoby będą mogły także zadeklarować gotowość umieszczenia swoich danych w specjalnym rejestrze, tzw. banku szpiku oraz przekazać próbkę 10 mililitrów krwi na potrzeby badań zgodności antygenów tlenowych.

Organizatorem akcji jest komitet, któremu przewodniczy wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, a w jego skład weszli między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta Katowice, RCKiK Katowice oraz Polski Czerwony Krzyż.

W Polsce co 15 sekund potrzebna jest krew do transfuzji.

Apel Agaty jest wciąż aktualny - oddajmy krew!

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro