Reklama
Reklama

Taka ciężarówka stanie na poznańskim Franowie. Będą ważne badania dla dzieci. Są szczegóły!

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Bezpłatne badania USG dla dzieci w HOMEPARK Franowo odbędą się we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda.

Rodzice i opiekunowie małych dzieci mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań USG dla maluchów w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W ramach programu "NIE nowotworom u dzieci", realizowanego przez Fundację Ronalda McDonalda we współpracy z partnerami, mobilna klinika stanie 8 marca na parkingu HOMEPARK Franowo przy ul. Szwedzkiej 10a.

"Program mobilnych badań USG działa w Polsce od 2005 roku, pomagając w wykrywaniu zmian nowotworowych i innych schorzeń u dzieci. Przez dwie dekady Fundacja przebadała już ponad 95 000 maluchów, oferując bezpłatne i bezpieczne badania prowadzone przez doświadczonych lekarzy-radiologów. Każde dziecko przychodzi na wcześniej ustaloną godzinę, a rodzice otrzymują wyniki wraz z zaleceniami od razu po badaniu"- informują organizatorzy.

"Wczesna diagnoza może zapobiec rozwojowi nowotworów czy przewlekłych chorób wieku dziecięcego, w tym niewydolności nerek, wymagającej dializ czy przeszczepienia nerki. USG to badanie, które może uratować zdrowie i życie dziecka" - mówi prof. Adam Jelonek, Honorowy Prezes Fundacji Ronalda McDonalda.

W ramach badań sprawdzane są tarczyca, węzły chłonne szyi, narządy jamy brzusznej oraz układ moczowy.

Eksperci zalecają powtarzanie badania USG co roku, a na wizytę warto zabrać wyniki z poprzednich badań.

Zapisy będą prowadzone telefonicznie w dniach 5-6 marca 2025 r. w godzinach 11:00 - 15:00 pod numerem 576 234 820. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Badania będą przeprowadzane na terenie HOMEPARK Franowo. Program "NIE nowotworom u dzieci" wspierają również Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ALAB Laboratoria oraz Fundacja Powszechnego Czytania. Za techniczne wsparcie mobilnej kliniki odpowiadają MAN Polska i KOSMED.

"Każdego roku w Polsce diagnozuje się około 1300 przypadków nowotworów u dzieci. Wczesne wykrycie choroby znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie. Program badań przesiewowych Fundacji Ronalda McDonalda to nie tylko pomoc dla najmłodszych, ale także cenne wsparcie dla rodziców w zakresie profilaktyki zdrowotnej"- dodają organizatorzy akcji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. Dotyczy kilku powiatów w naszym regionie
12℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
22.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro