Reklama

13 października: sesja Rady Miasta

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta radni zajmą się między innymi inwestycjami Aquanetu i związanymi z nimi podwyżkami cen wody. Będą również decydować o tym czy znajda się w budżecie miasta 42 mln zł na planowany Festiwal Rock i Rio w Poznaniu.

Wieloletni plan rozwoju Aquanetu to dokument realizowany co roku. Zawiera spis inwestycji wodno-kanalizacyjnych, jakie spółka chce przeprowadzić na terenie Poznania w najbliższych latach. Chodzi głównie o nowe kolektory wodno ściekowe. Już od dawna toczy się jednak dyskusja na temat źródeł finansowania tych inwestycji. Wielu radnych boi się, ze pieniędzy na ich realizację będzie się szukało w kieszeni mieszkańców. Co może oznaczać coroczną podwyżkę cen wody i odprowadzania ścieków od 5 do 8% . Jest jednak szansa, że Aquanet pozyska część środków na inwestycje z UE. Pojawił się też pomysł by resztę z nich uzyskać poprzez zawieranie umów hurtowych z inwestorem na terenie, na którym miałaby powstawać kanalizacja.

Rada zajmie się również sprawą Festiwalu Rock i Rio, planowanego w Poznaniu. Będzie rozpatrzony wniosek prezydenta o wydanie w tym celu 42 mln zł z budżetu miasta. Taka suma potrzebna jest na przygotowanie infrastruktury koncertowej i gwarancje biletowe. Natomiast w zamian Poznań będzie miała zagwarantowaną półroczną kampanię reklamowa oraz występy światowych gwiazd.

Podczas sesji odbędzie się również happening i pikieta zorganizowana przez organizacje pozarządowe w związku z brakiem Centrum Wolontariatu w Poznaniu od lat obiecanego przez prezydenta.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro