Dwie ulice Drzewieckiego w Poznaniu
W Poznaniu prosząc taksówkarza o zawiezienie na ul. Drzewieckiego, można dotrzeć w dwa różne miejsca. Na ul. Stefana Drzewieckiego na Osiedlu Lotników Wielkopolskich albo na ul. Conrada Drzewieckiego mieszczącą się na Grunwaldzie.
Do niedawna ul. Conrada Drzewieckiego nosiła imię Kasztelanów. Z pomysłem zmiany nazwy wystąpili radni komisji kultury i nauki. O istnieniu już jednej ulicy im. Drzewieckiego nie wiedzieli. Zapewniają, że nie powinno to jednak sprawiać problemów, ponieważ ulica Conrada Drzewieckiego nie jest ulicą adresową.
Urodzony w 1926 r. Conrad Drzewiecki był tekściarzem i choreografem związanym z poznańską Operą. W latach pięćdziesiątych XX w. był jej solistą, a od 1963 kierownikiem. Był twórcą układów choreograficznych dla wielu sztuk baletowych. Współpracował również z zagranicznymi zespołami. Zmarł w 2007 r.
Żyjący w latach 1844-1938 Stefan Drzewiecki zasłynął jako inżynier, wynalazca i pionier lotnictwa oraz żeglugi podwodnej. Stworzył pierwszy okręt podwodny napędzany siłą ludzkich mięśni, a także pierwszy o napędzie elektrycznym. To dzięki niemu współczesne łodzie podwodne wyposażone są w peryskopy. Pracował też nad napędami śmigłowymi dla samolotów.