Reklama
Reklama

W części Szczepankowa nie można budować domów

Na działkach na Szczepankowie nie można wybudować domów, ponieważ nie dochodzi do nich kanalizacja. Miasto nie zgadza się też, by ich właściciele wykopali szamba, gdyż w tej okolicy pod ziemią jest rezerwowe źródło wody pitnej dla Poznania. Ludzie czują się oszukani.

Jeszcze w pierwszej połowie tego roku nie było problemu z uzyskaniem pozwolenia na budowę domu na Szczepankowie. Później jednak radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który zabrania budowy szamb. Dla właścicieli działek, z którymi rozmawiał Puls Dnia, nowy plan to "samowola". Niektórzy z nich twierdzą, że dowiedzieli się o jego zmianie przypadkowo, od sąsiadów. Dokument zmienia całkowicie położenie właścicieli posesji, którzy zamiast budowy wymarzonego domu, będą mogli w najbliższych latach posadzić na swojej ziemi np. żyto.

Właściciele działek w Szczepankowie do niedawna liczyli, że zostaną podłączeni do kanalizacji Aquanetu. Zostanie ona wprawdzie wybudowana do końca 2013 roku, ale tylko w centralnej części dzielnicy. Właściciele działek, którzy znajdują się poza tym obszarem, mogą co najwyżej próbować sfinansować taką inwestycję z własnej kieszeni.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.50 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro