Reklama
Reklama

Gigantyczne króliki w palmiarni

fot. WTK Play

Jeszcze dziś można zobaczyć w palmiarni ogromne króliki. Jesienna Wystawa Królików Rasowych to gratka dla hodowców i ciekawostka dla turystów odwiedzających w ten weekend poznański ogród zimowy.

Wiele z prezentowanych dziś w Poznaniu królików mogłoby przestraszyć nie jednego psa lub kota. Największe ważą ponad 10 kilogramów. Bilet na wystawę królików gigantów jest wliczony w cenę wstępu do pozostałych pomieszczeń palmiarni. Dla osoby dorosłej kosztuje 5,5 zł, a w wersji ulgowej tylko 4 zł. Palmiarnia jest w niedzielę czynna do godz. 16.00.

Na weekendowej wystawie pokazano ponad sto królików należących do 24-rech ras. Można więc podziwiać srokacza trójkolorowego, małego żółtego srebrzystego, nowozelandzkiego białego i wiele innych. Olbrzym belgijski szary kosztuje od 200 do 250 zł i sprzedaje się jak świeże bułeczki. Gigantyczne króliki zostały przywiezione przez hodowców z Gniezna. Dla tych osób, które niekonieczne czekały na wystawę po to, by kupić sobie kilka sztuk srokacza trójkolorowego, wystawa może być świetnym pomysłem na niedzielną wycieczkę z małymi dziećmi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
1℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
47.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro