Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznaniacy przyszli zwiedzać Zakłady H. Cegielskiego

mk
sobota, 10.10.2009 r.
godz. 15.07

Od godz. 10.00 rano na Drzwi Otwartych Bram w zakładach Hipolita Cegielskiego przyszło już kilkaset osób. Poznaniacy zwiedzają fabryczne hale i podziwiają znajdujące się w nich silniki okrętowe.

Według naszych reporterów na miejscu, największe wrażenie na zwiedzających Zakłady Cegielskiego wywarła hala silników okrętowych. Specjalnie dla przybyłych przeprowadzono test jednego z monstrualnych mechanizmów, wprawiając go w ruch. Wśród pierwszych grup zwiedzających, można było dojrzeć aktywnego podczas ostatnich protestów w zakładzie, Przewodniczącego Inicjatywy Pracowniczej i przedstawiciela załogi w zarządzie zakładów Marcela Szarego wraz z rodziną.

Reporter Epoznan.pl zauważył też, że wnętrze Zakładów Hipolita Cegielskiego nie przypomina już tego, czym było jeszcze 10 lat temu. Pojawiło się trochę nowego sprzętu i komputerów, jednak duża część maszyn została wyniesiona. Po dziesiątkach lat pracy niektóre hale stoją puste.

Część ze zwiedzających przybyła do zakładów HCP choćby z tego powodu, że to może być ostatnia okazja do zobaczenia fabryki, przynajmniej w obecnym stanie. Na skutek zapaści polskiego przemysłu stoczniowego, który mocno odczuł na sobie światowy kryzys ekonomiczny, Zakłady Cegielskiego czeka ciężka restrukturyzacja. Do końca października prace w nich ma stracić blisko 500 osób.

Reklama