Reklama
Reklama

Targi Farma 2009 bez prawdziwych zwierząt

fot. Michał Nadolski

Targi Farma to okazja do zaprezentowania się dla blisko stu wystawców z piętnastu krajów. W tym roku targi mają inny charakter niż w poprzednich latach. Po raz pierwszy zwiedzający nie zobaczą zwierząt. Wystawcy prezentują za to wzorcowe obory, chlewy i kurniki.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczęła się Farma 2009. Na tej ekspozycji można podziwiać między innymi nowoczesny kurnik czy nowoczesną oborę. Zainteresowani mogą się przy okazji dowiedzieć, że w nowoczesnej oborze w dzisiejszych czasach trudno znaleźć zwykłą słomę.

Okrojoną formę targów, bez zwierząt, można traktować jako objaw kryzysu ekonomicznego, kiedy wszyscy szukają oszczędności. - Wszystkie strony są zainteresowane tym, żeby wystawa zwierząt na targi poznańskie powróciła. Jest na to szansa. Czy już w roku 2010, czy dopiero w 2011, tego jeszcze na obecnym etapie nie wiemy. - powiedział dla Pulsu Dnia dyrektor targów Farma 2009 Dariusz Muślewski.

Tym czasem zwiedzający rolnicy zjechali w tym roku do Poznania, by podziwiać także nowoczesne maszyny. Profesjonalny sprzęt rolniczy prezentowało blisko stu wystawców. Targi Farma 2009 potrwają do niedzieli.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro