Reklama

Amerykańska firma przejęła budynki w regionie. Właśnie ruszyła produkcja

fot. Krystian Kinastowski FB
fot. Krystian Kinastowski FB

Docelowo zatrudnienie znajdzie tam 200 osób.

O uruchomieniu nowego zakładu w Kaliszu poinformował prezydent miasta, Krystian Kinastowski. - Wspieramy przedsiębiorców, tworzymy dobry klimat dla biznesu, ściągamy nowych inwestorów. Kolejny - Satellite Industries - rozpoczął produkcję w naszej strefie gospodarczej. Jeden zakład już działa na Dobrzecu, budowa drugiego została rozpoczęta - wyjaśnia. - Satellite Industries to światowy lider w produkcji przenośnych urządzeń sanitarnych. Amerykański inwestor już stworzył nowe miejsca pracy, a będzie ich jeszcze więcej. Łącznie 200 nowych etatów dla mieszkańców Kalisza i okolicznych miejscowości - dodał.

Nie czekaj! Za korzystanie z pieca niespełniającego norm możesz otrzymać grzywnę. Wymień piec i otrzymaj nawet 35 000 zł. Weź udział w programie Kawka Bis. Nabór do 30 czerwca.
REKLAMA

Przypomnijmy, że Amerykanie zajęli budynki należące wcześnie do Zetor Polska. Ten zakład przeniósł się w inną lokalizację.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego województwa
14℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro